statystyki

Lekarz będzie mógł zostać dziecięcym psychoterapeutą

autor: Agata Szczepańska24.07.2019, 08:34; Aktualizacja: 24.07.2019, 08:34
Osoby wykonujące zawody medyczne – np. lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci, farmaceuci – będą mogli przystąpić do szkolenia specjalizacyjnego np. w dziedzinie psychoterapii dzieci i młodzieży.

Osoby wykonujące zawody medyczne – np. lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci, farmaceuci – będą mogli przystąpić do szkolenia specjalizacyjnego np. w dziedzinie psychoterapii dzieci i młodzieży.źródło: ShutterStock

Osoby wykonujące zawody medyczne – np. lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci, farmaceuci – będą mogli przystąpić do szkolenia specjalizacyjnego np. w dziedzinie psychoterapii dzieci i młodzieży.

Taką możliwość da im przyjęty wczoraj przez rząd projekt nowelizacji ustawy o uzyskiwaniu tytułu specjalisty w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia.

Nowela uchyli przepis, który stanowi, że ustawa ta nie dotyczy osób wykonujących zawody medyczne, w których zasady uzyskiwania tytułu specjalisty określają regulujące je przepisy. Dzięki tej zmianie m.in. lekarze, pielęgniarki, farmaceuci czy fizjoterapeuci będą mogli przystąpić do innej specjalizacji niż przypisana do ich zawodu. W praktyce oznacza to, że lekarz będzie mógł uzyskać tytuł specjalisty np. w psychoseksuologii czy psychoterapii dzieci i młodzieży, choć w katalogu dziedzin określonych dla lekarzy i lekarzy dentystów nie ma takiej specjalizacji. Analogicznie farmaceuta czy fizjoterapeuta będzie mógł odbyć szkolenie specjalizacyjne np. w dziedzinie zdrowia publicznego. Co istotne, osoby, które wykonywać będą zawód w dziedzinie, w której uzyskały tytuł specjalisty, będą podlegać przepisom regulującym te dziedziny, a nie ich pierwotny zawód.


Pozostało jeszcze 50% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane