statystyki

Lekarz będzie mógł zostać dziecięcym psychoterapeutą

autor: Agata Szczepańska24.07.2019, 08:34; Aktualizacja: 24.07.2019, 08:34
Osoby wykonujące zawody medyczne – np. lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci, farmaceuci – będą mogli przystąpić do szkolenia specjalizacyjnego np. w dziedzinie psychoterapii dzieci i młodzieży.

Osoby wykonujące zawody medyczne – np. lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci, farmaceuci – będą mogli przystąpić do szkolenia specjalizacyjnego np. w dziedzinie psychoterapii dzieci i młodzieży.źródło: ShutterStock

Osoby wykonujące zawody medyczne – np. lekarze, pielęgniarki, fizjoterapeuci, farmaceuci – będą mogli przystąpić do szkolenia specjalizacyjnego np. w dziedzinie psychoterapii dzieci i młodzieży.

Taką możliwość da im przyjęty wczoraj przez rząd projekt nowelizacji ustawy o uzyskiwaniu tytułu specjalisty w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia.

Nowela uchyli przepis, który stanowi, że ustawa ta nie dotyczy osób wykonujących zawody medyczne, w których zasady uzyskiwania tytułu specjalisty określają regulujące je przepisy. Dzięki tej zmianie m.in. lekarze, pielęgniarki, farmaceuci czy fizjoterapeuci będą mogli przystąpić do innej specjalizacji niż przypisana do ich zawodu. W praktyce oznacza to, że lekarz będzie mógł uzyskać tytuł specjalisty np. w psychoseksuologii czy psychoterapii dzieci i młodzieży, choć w katalogu dziedzin określonych dla lekarzy i lekarzy dentystów nie ma takiej specjalizacji. Analogicznie farmaceuta czy fizjoterapeuta będzie mógł odbyć szkolenie specjalizacyjne np. w dziedzinie zdrowia publicznego. Co istotne, osoby, które wykonywać będą zawód w dziedzinie, w której uzyskały tytuł specjalisty, będą podlegać przepisom regulującym te dziedziny, a nie ich pierwotny zawód.


Pozostało 50% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane