statystyki

Służba zdrowia: Czas na zdrowe, polityczne decyzje

autor: Klara Klinger26.06.2019, 07:33; Aktualizacja: 26.06.2019, 08:56
Rekomendacje opracowane przez Radę Społeczną w ramach debaty „Wspólnie dla zdrowia” powstały po roku prowadzenie debat w różnych miastach Polski z osobami, które decydują o służbie zdrowia albo z niej korzystają.

Rekomendacje opracowane przez Radę Społeczną w ramach debaty „Wspólnie dla zdrowia” powstały po roku prowadzenie debat w różnych miastach Polski z osobami, które decydują o służbie zdrowia albo z niej korzystają.źródło: ShutterStock

Ulgi podatkowe za prywatne leczenie, badania profilaktyczne u lekarza medycyny pracy, zmniejszenie liczby szpitali – to rekomendacja strategii zmian.

Wczoraj Rada Społeczna działająca przez rok przy resorcie zdrowia oficjalnie zaprezentowała swoje propozycje, które na łamach DGP opisaliśmy już częściowo w ubiegłym tygodniu. Ministerstwo na bazie tych rekomendacji ma przygotować swój program zmian, które chciałaby realizować w przyszłej kadencji.

Najwięcej emocji dotyczy zmian w finansowaniu systemu zdrowia. Rada mówiła o dodatkowych ubezpieczeniach, dopłatach do lepszej jakości leczenia czy odpisie od podatku za prywatne wizyty u lekarzy. Czy takie propozycje zostaną wprowadzone do programu PiS na zdrowie – jeszcze nie wiadomo. To temat, który – jak przyznaje sam resort zdrowia – wymaga politycznego rozwiązania. Szczególnie przed wyborami politycy nie chcą podejmować decyzji, które obciążyłyby dodatkowymi wydatkami pacjentów.


Pozostało 78% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane