statystyki

Służba zdrowia: Czas na zdrowe, polityczne decyzje

autor: Klara Klinger26.06.2019, 07:33; Aktualizacja: 26.06.2019, 08:56
Rekomendacje opracowane przez Radę Społeczną w ramach debaty „Wspólnie dla zdrowia” powstały po roku prowadzenie debat w różnych miastach Polski z osobami, które decydują o służbie zdrowia albo z niej korzystają.

Rekomendacje opracowane przez Radę Społeczną w ramach debaty „Wspólnie dla zdrowia” powstały po roku prowadzenie debat w różnych miastach Polski z osobami, które decydują o służbie zdrowia albo z niej korzystają.źródło: ShutterStock

Ulgi podatkowe za prywatne leczenie, badania profilaktyczne u lekarza medycyny pracy, zmniejszenie liczby szpitali – to rekomendacja strategii zmian.

Wczoraj Rada Społeczna działająca przez rok przy resorcie zdrowia oficjalnie zaprezentowała swoje propozycje, które na łamach DGP opisaliśmy już częściowo w ubiegłym tygodniu. Ministerstwo na bazie tych rekomendacji ma przygotować swój program zmian, które chciałaby realizować w przyszłej kadencji.

Najwięcej emocji dotyczy zmian w finansowaniu systemu zdrowia. Rada mówiła o dodatkowych ubezpieczeniach, dopłatach do lepszej jakości leczenia czy odpisie od podatku za prywatne wizyty u lekarzy. Czy takie propozycje zostaną wprowadzone do programu PiS na zdrowie – jeszcze nie wiadomo. To temat, który – jak przyznaje sam resort zdrowia – wymaga politycznego rozwiązania. Szczególnie przed wyborami politycy nie chcą podejmować decyzji, które obciążyłyby dodatkowymi wydatkami pacjentów.


Pozostało jeszcze 78% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane