To miała być recepta na braki kadrowe i wysokie koszty. Chętnych na tępe dyżury brak

autor: Agata Szczepańska19.06.2019, 07:33; Aktualizacja: 19.06.2019, 07:50
Zrezygnować z dyżurowania z trybie ostrym nie mogą m.in. szpitalne oddziały ratunkowe (SOR), izby przyjęć, oddziały intensywnej terapii.

Zrezygnować z dyżurowania z trybie ostrym nie mogą m.in. szpitalne oddziały ratunkowe (SOR), izby przyjęć, oddziały intensywnej terapii.źródło: ShutterStock

Szpitale nie rezygnują z działania w ostrym trybie. Do większości wojewodów nie wpłynęły dotychczas wnioski o działanie w mniejszej obsadzie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (6)

 • armstrong(2019-08-16 01:39) Zgłoś naruszenie 00

  W kraju socjalistycznym gdzie wszystko wszystkim się należy nie może być tępych dyżurów.

  Odpowiedz
 • toja(2019-06-20 12:09) Zgłoś naruszenie 43

  Czy na " tępym " dyżurze będą tępi lekarze?

  Odpowiedz
 • prawnik(2019-06-20 09:40) Zgłoś naruszenie 41

  W tym miejscu należy wspomnieć analogiczny pomysł Ministerstwa Sprawiedliwości. Zatrudnianie emerytów sądowych do łatania wakatów. Tak zamiast podwyżki. Pomysł genialny z pozoru... Oddziały kadr obdzwoniły emerytów z prośbą o powrót. Emeryci odpowiedzieli, że mogą wrócić, ale chcą swej ostatniej stawki + podwyżki. W efekcie wakaty trwają. A na wysłanie wydanego orzeczenia strony czekają 2-6 tygodni.

  Odpowiedz
 • prawnik(2019-06-20 09:34) Zgłoś naruszenie 42

  Pomysł tępego dyżuru to myśl zarządzania z czasów gospodarki niedoborów. Genialna myśl racjonalizatorski doby upadającego socjalizmu. Więc nie miała prawa zadziałać. I w praktyce nie zadziała. Podobnie jak inne racjonalizację ery socjalizmu. Od szarpania za krótką kołdrą nie przybywa obszaru przykrytego. Tylko kołdrą się szybciej przedziera.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • parobki państwowe(2019-06-19 12:07) Zgłoś naruszenie 60

  od lat głupie dyżury wprowadzono też w sanepidach, pracownik w godzinach pracy ma pracować a potem po godzinach pracy ma świadczyć usługi dla sanepidów pod telefonem, ciekawie jaki dureń przy korycie przez tydzień jest w stanie pracować 24 godzinę na dobę bez spania.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane