"100 mld zł tu i teraz". Nowa zapowiedź ministra zdrowia

10.05.2019, 16:34; Aktualizacja: 10.05.2019, 18:39
Łukasz Szumowski

Łukasz Szumowskiźródło: PAP
autor zdjęcia: Jakub Kamiński

W przyszłym tygodniu składamy do parlamentu propozycję zmian planu finansowego NFZ. Nasza propozycja to 100 mld zł już w tym roku – powiedział w piątek minister zdrowia Łukasz Szumowski.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (22)

  • Jest takie porzekadło ...(2019-05-16 14:06) Zgłoś naruszenie 10

    … "UMARŁEMU to i obiecane kadzidło nie pomoże .

    Odpowiedz
  • polka(2019-05-12 09:56) Zgłoś naruszenie 61

    polka(13 minut temu) Zgłoś naruszenie 00 31,5 tys na miesiąc . A ile polek i polaków przepracowało 45 lat pracy i wychowali trójkę, czwórkę i więcej dzieci . A jak przeszli na emeryturę to średnio otrzymują 24, tys brutto rocznie.Czyli 1800 zł miesięcznie.Dlaczego tak jest . Też były pieniądze dla wszystkich. A takie dysproporcje. Może łaskawie przyglądniecie się takim przypadkom. Jesteśmy wszyscy OBYWATELAMI TEGO KRAJU. Nagle znalazło się 100mld zł dla służby zdrowia. I co z tego będą mieli zwykli pacjenci ? Będzie leczenie , a o wyleczeniu to zapomnijcie . Bo 100 mld będzie zagospodarowane dowolnie.Moim zdaniem to należałoby obciąć do 50mld i efekt będzie bardziej zadawalający jak obecnie.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Bieda systemowa i dobrobyt systemowy(2019-05-12 08:55) Zgłoś naruszenie 40

    Bieda systemowa w Polsce ma twarz samotnej emerytki ze swiadczeniem GME 1000 zl netto lub ze srednia emerytura dla kobiet 1400 zl, a dobrobyt systemowy ma twarz niezamoznego prezesa z dochodem 15 tys. miesiecznie prowadzacego 1-osobowe gospodarstwo. ------- Poziom dobrostanu samotnej emerytki oznacza dla rodziny 2+2DM kwote 2100zl czyli 525 zl oraz 2940zl z 760 zl na osobe. ------- Dobrobyt systemowy na poziomie niezamoznego prezesa to dochod w wysokosci 31,5 tys. /netto/ miesiecznie dla rodziny 2+2 oraz 40,5 tys. zl miesiecznie dla rodziny 2+4. ------ Nalezy przyciac nierownosci dochodowe w Polsce.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • PODWYZSZYC NAKLADY PUBLICZNE NA REFUNDACJE LEKOW(2019-05-12 08:36) Zgłoś naruszenie 40

    Podwyzszyc naklady publiczne na refundacje lekow do 1% PKB czyli do odsetka sredniego unijnego. Ludzie wepchnieci w systemowa biede przez niewlasciwe rozwiazania systemowe wynagrodzen, podatkow, emerytur itp. nie maja pieniedzy na wykupienie lekow.

    Odpowiedz
  • System zdrowotny jest w ruinie(2019-05-12 08:30) Zgłoś naruszenie 40

    Zdrowotny system jest w ruinie i zdrowie wiekszosci Polakow takze.

    Odpowiedz
  • Polacy gorsi niz inne narody(2019-05-12 07:15) Zgłoś naruszenie 50

    100 mld zl to 5% PKB. W UE srednio na zdrowie naklady publiczne stanowia 8% PKB. W Polsce naklady publiczne na zdrowie powinny wynosic 160 mld zl, a nie nieco ponad 90-95 mld zl ---- My Polacy niepowinnismy byc gorsi od innych narodow, ale niestety w zakresie nakladow na zdrowie jestesmy.

    Odpowiedz
  • Zdrowe dzieci to nasza przyszlosc(2019-05-11 09:22) Zgłoś naruszenie 50

    Przeznaczcie na leczenie dzieci przynajmniej 25 mld zl, albo z przycietego zasilku socjalnego 500+, albo z budzetu panstwa. Wszak zdrowe dzieci to nasza przyszloc.

    Odpowiedz
  • To o ile...(2019-05-11 08:57) Zgłoś naruszenie 40

    To o ile zostana dodatkowo podwyzszone obecne naklady publiczne na zdrowie? O 0,01% czy o 0,1% ? Trzeba powiedziec o ile wzrosna naklady, a nie emanowac liczba 100 mld zl. Obecnie budzet NFZ powinien wynosic chyba juz 94 mld zl lub wiecej, a nalezy dodac srodki publiczne z innych zrodel np. fundusz norweski, srodki UE itp.

    Odpowiedz
  • emeryt(2019-05-11 07:24) Zgłoś naruszenie 92

    To dlaczego ludzie przez Was umierają? ze względu na brak dofinansowania służby zdrowia.Teraz przed wyborami pieniądze nagle się znajdują. Zdrajcy narodu polskiego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Odpowiedz
  • tak uważam(2019-05-11 00:17) Zgłoś naruszenie 41

    Valdemort -z tego co widać to obecnie rząd jest bardzo bogaty jeżeli rozdaje za darmo 500 plus za leżenie, ********** sie i rozmnażanie, także jak da na leczenie chorych to łaski nie robi

    Odpowiedz
  • I mamy Polskę w ruinie(2019-05-10 20:40) Zgłoś naruszenie 140

    Tymczasem upadają Sądy - na skutek odejść pracowników. Wiceminister Wójcik rozesłał do Sądów desperackie pismo, sugerujące... zatrudnianie emerytów i rencistów, którzy niegdyś pracowali w Sądach... W związku z "rotacją kadr" i trudnościami w rekrutacji... 14% pracowników Sądów zarabia MNIEJ niż 1808zł netto. 75% to stawka 1808+

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Pytający (2019-05-10 18:15) Zgłoś naruszenie 27

    Jeżeli tak duża kwota wesprze uzdrawianie Polaka - komu więc ma służyć ta żebranina Owsika ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • odp.(2019-05-10 17:43) Zgłoś naruszenie 64

    Jaki skromny bełkot wybory tuż tuż.

    Odpowiedz
  • Xyz(2019-05-10 17:27) Zgłoś naruszenie 112

    Kumpel Adamedu znowu kłamie jak z nut. Lekarze zarabiają kokosy pielęgniarki też dostały podwyżki a fizjoterapeuci i diagności zarabiają miniej od sprzątaczki. Pacjenci też stoją w coraz dłuższych kolejkach.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • precz z takimi rządzącymi(2019-05-10 17:13) Zgłoś naruszenie 72

    a dlaczego nie wszyscy pracownicy dostali podwyżkę, bo jedynie z wyższym wykształceniem ich doceniono, tj. młodych głąbów nic nie umiejących, natomiast ze średnim i bez szkoły nie dostają podwyżek, a przecież nikt mając ok. 60 lat nie będzie zdobywał wyższego wykształcenia. Barany przy korycie znowu starych ludzi przed emeryturą traktują jak parobków, do tego muszą jeszcze ********** na młodych rozmnażających sie tj. na 500 plus bo sami nie korzystają bo mają dzieci dorosłe.

    Odpowiedz