Dziecięcy szpital kliniczny bez psychiatry na ostrym dyżurze

autor: Agata Szczepańska01.04.2019, 07:30; Aktualizacja: 01.04.2019, 08:05
Całodobowe świadczenia psychiatryczne dla dzieci i młodzieży na Mazowszu nadal będą udzielane na pięciu oddziałach w czterech placówkach.

Całodobowe świadczenia psychiatryczne dla dzieci i młodzieży na Mazowszu nadal będą udzielane na pięciu oddziałach w czterech placówkach.źródło: ShutterStock

Od dziś przestaje funkcjonować ostry dyżur psychiatryczny w dziecięcym szpitalu klinicznym (DSK) w Warszawie. Działać tam będą dzienny oddział psychiatryczny dla dzieci oraz oddział leczenia zaburzeń nerwicowych i pokrewnych. Będą przyjmować pacjentów tylko w trybie planowym.

W zeszłym tygodniu, w odpowiedzi na pojawiające się w mediach informacje, mazowiecki oddział NFZ poinformował, że DSK nadal będzie udzielał świadczeń w zakresie psychiatrii dziecięcej. – Mazowiecki NFZ rozstrzygnął konkurs (w trybie rokowań) na leczenie zaburzeń nerwicowych u dzieci i młodzieży w warunkach stacjonarnych. Dzięki temu leczenie zostanie zabezpieczone (tyle samo łóżek – 20). Zabezpieczono na ten cel środki finansowe w wysokości 1 024 686 zł – podał w komunikacie rzecznik prasowy Funduszu Andrzej Troszyński.


Pozostało 61% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane