statystyki

Dziecięcy szpital kliniczny bez psychiatry na ostrym dyżurze

autor: Agata Szczepańska01.04.2019, 07:30; Aktualizacja: 01.04.2019, 08:05
Całodobowe świadczenia psychiatryczne dla dzieci i młodzieży na Mazowszu nadal będą udzielane na pięciu oddziałach w czterech placówkach.

Całodobowe świadczenia psychiatryczne dla dzieci i młodzieży na Mazowszu nadal będą udzielane na pięciu oddziałach w czterech placówkach.źródło: ShutterStock

Od dziś przestaje funkcjonować ostry dyżur psychiatryczny w dziecięcym szpitalu klinicznym (DSK) w Warszawie. Działać tam będą dzienny oddział psychiatryczny dla dzieci oraz oddział leczenia zaburzeń nerwicowych i pokrewnych. Będą przyjmować pacjentów tylko w trybie planowym.

W zeszłym tygodniu, w odpowiedzi na pojawiające się w mediach informacje, mazowiecki oddział NFZ poinformował, że DSK nadal będzie udzielał świadczeń w zakresie psychiatrii dziecięcej. – Mazowiecki NFZ rozstrzygnął konkurs (w trybie rokowań) na leczenie zaburzeń nerwicowych u dzieci i młodzieży w warunkach stacjonarnych. Dzięki temu leczenie zostanie zabezpieczone (tyle samo łóżek – 20). Zabezpieczono na ten cel środki finansowe w wysokości 1 024 686 zł – podał w komunikacie rzecznik prasowy Funduszu Andrzej Troszyński.


Pozostało jeszcze 61% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane