statystyki

Wiadomo, na jakie świadczenia potrzebne e-skierowanie

autor: Agata Szczepańska18.02.2019, 20:00
W projekcie znalazły się skierowania na ambulatoryjne świadczenia specjalistyczne i leczenie szpitalne – w obu przypadkach chodzi o placówki finansowane ze środków publicznych.

W projekcie znalazły się skierowania na ambulatoryjne świadczenia specjalistyczne i leczenie szpitalne – w obu przypadkach chodzi o placówki finansowane ze środków publicznych.źródło: ShutterStock

Skierowania do lekarzy specjalistów, do szpitala oraz na niektóre badania, m.in. tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego, będą miały postać elektroniczną. Na razie e-skierowania testowane są w ramach pilotażu, obowiązkowo wystawiane w tej formie mają być od 2021 r.

Resort zdrowia przygotował projekt rozporządzenia w sprawie skierowań wystawianych w postaci elektronicznej w Systemie Informacji Medycznej (SIM). Zgodnie z ustawą z 6 grudnia 2018 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z e-skierowaniem oraz listami oczekujących na udzielenie świadczenia opieki zdrowotnej (Dz.U. poz. 2429) skierowania mogą mieć zarówno formę papierową, jak i elektroniczną, a obowiązek wystawiania ich w postaci cyfrowej będzie dotyczyć wyłącznie tych zapisywanych w SIM, których wykaz określa rozporządzenie.


Pozostało 48% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • as(2019-02-19 08:02) Zgłoś naruszenie 10

    Żeby tylko nie wyszło tak, że emeryt nie będzie mógł sobie zrobić tomografii komputerowej, ani rezonansu magnetycznego, jeśli nie będzie miał wnuczka informatyka, który pomoże mu przebrnąć przez gąszcz aplikacji, logowań, haseł, certyfikatów, wtyczek, zabezpieczeń, aktualizacji, autoryzacji, zawieszeń systemu, błędów krytycznych itd. itd. itd…..

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane