statystyki

Dzieci z cukrzycą problemem i dla MEN i dla MZ

autor: Klara Klinger, Agata Szczepańska10.12.2018, 08:20; Aktualizacja: 10.12.2018, 08:35
Ministerstwo Zdrowia chciało, by to nauczyciele mieli obowiązek opieki nad przewlekle chorymi dziećmi (np. podania leku).

Ministerstwo Zdrowia chciało, by to nauczyciele mieli obowiązek opieki nad przewlekle chorymi dziećmi (np. podania leku).źródło: ShutterStock

Resorty zdrowia i edukacji podrzucają między sobą problem dzieci przewlekle chorych. Kto ma podać leki, a kto zapłaci za szkolenie – resorty nie chcą wziąć odpowiedzialności.

Taki stan trwa ponad rok. I jest jedną z głównych przyczyn, dla których nadal nie wprowadzono ustawy o opiece medycznej nad uczniami.

– Jestem mamą 6-letniej dziewczynki chorej na cukrzycę typu 1. Nie chcę rezygnować z pracy, ale zdrowie i życie dziecka stawiam na pierwszym miejscu. Błagam, pozwólcie naszym chorym dzieciom na godne i bezpieczne warunki w przedszkolu i szkole. Nie skazujcie nas na rezygnowanie z pracy – napisała podczas konsultacji nad projektem ustawy o medycynie szkolnej do resortu zdrowia jedna z opiekunek dziecka z cukrzycą.

Ministerstwo Zdrowia chciało, by to nauczyciele mieli obowiązek opieki nad przewlekle chorymi dziećmi (np. podania leku). Przepis wywołał protest MEN, które uznało, że to zbyt wielka odpowiedzialność. MZ dodało więc, że nauczyciel może to robić, jeżeli się na to zgodzi (pisemnie).


Pozostało jeszcze 70% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze FB:

Komentarze (1)

  • beas(2018-12-10 11:56) Zgłoś naruszenie 50

    Nigdy się na to nie zgodzę. Nie mam wykształcenia medycznego, nigdy nie podam dziecku zastrzyku, ani lekarstwa. Powinna być higienistka w każdej szkole. To jest ryzyko. Jeśli dziecku coś się stanie pójdę do więzienia.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane