statystyki

Elektroniczne potwierdzanie zleceń na wyroby medyczne coraz bliżej

autor: Agata Szczepańska28.08.2018, 07:14; Aktualizacja: 28.08.2018, 08:43
Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński zapowiadał, że rozwiązanie to ma być wdrażane równolegle z e-skierowaniem.

Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński zapowiadał, że rozwiązanie to ma być wdrażane równolegle z e-skierowaniem.źródło: ShutterStock

Resort zdrowia przygotował nowe wzory zleceń na wyroby medyczne. Od października wchodzą bowiem zmiany w przepisach dotyczących ich wydawania. Jedną z nich jest możliwość potwierdzania ich przez internet.

Chodzi o nowe brzmienie art. 38 ust. 7 ustawy z 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych (Dz.U. z 2017 r. poz. 1844 ze zm.) wprowadzone przez ustawę z 20 lipca 2018 r. o zmianie ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1515). Umożliwiła ona m.in. elektroniczne potwierdzanie zleceń, co ma być udogodnieniem dla pacjentów, którzy nie będą musieli w tym celu udawać się do oddziału NFZ.

Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński zapowiadał, że rozwiązanie to ma być wdrażane równolegle z e-skierowaniem. Pilotaż planowany jest jesienią, a od przyszłego roku resort chce udostępnić taką możliwość w całej Polsce.


Pozostało jeszcze 60% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane