statystyki

Elektroniczne potwierdzanie zleceń na wyroby medyczne coraz bliżej

autor: Agata Szczepańska28.08.2018, 07:14; Aktualizacja: 28.08.2018, 08:43
Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński zapowiadał, że rozwiązanie to ma być wdrażane równolegle z e-skierowaniem.

Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński zapowiadał, że rozwiązanie to ma być wdrażane równolegle z e-skierowaniem.źródło: ShutterStock

Resort zdrowia przygotował nowe wzory zleceń na wyroby medyczne. Od października wchodzą bowiem zmiany w przepisach dotyczących ich wydawania. Jedną z nich jest możliwość potwierdzania ich przez internet.

Chodzi o nowe brzmienie art. 38 ust. 7 ustawy z 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych (Dz.U. z 2017 r. poz. 1844 ze zm.) wprowadzone przez ustawę z 20 lipca 2018 r. o zmianie ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. poz. 1515). Umożliwiła ona m.in. elektroniczne potwierdzanie zleceń, co ma być udogodnieniem dla pacjentów, którzy nie będą musieli w tym celu udawać się do oddziału NFZ.

Wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński zapowiadał, że rozwiązanie to ma być wdrażane równolegle z e-skierowaniem. Pilotaż planowany jest jesienią, a od przyszłego roku resort chce udostępnić taką możliwość w całej Polsce.


Pozostało 60% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane