statystyki

Od października 2018 r. zwolnienie lekarskie wystawi pielęgniarka, ratownik, sekretarka

autor: Bożena Wiktorowska12.07.2018, 07:20; Aktualizacja: 12.07.2018, 07:46
Wszystkie osoby mające upoważnienie do wystawiania zaświadczeń o czasowej niezdolności do pracy będą musiały być wpisane do Rejestru Asystentów Medycznych.

Wszystkie osoby mające upoważnienie do wystawiania zaświadczeń o czasowej niezdolności do pracy będą musiały być wpisane do Rejestru Asystentów Medycznych.źródło: ShutterStock

Od 1 października 2018 r. asystent medyczny w imieniu lekarza będzie mógł wystawiać e-zwolnienia. Takie rozwiązanie ma ułatwić likwidację papierowych zwolnień lekarskich. I to już od 1 grudnia.

Wczoraj rząd przyjął projekt ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa oraz ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowych ze środków publicznych, przedłożony przez ministra rodziny, pracy i polityki społecznej.

Na podstawie zaproponowanych rozwiązań lekarz będzie mógł upoważnić do wystawiania zwolnienia lekarskiego pracownika wykonującego zawód medyczny lub czynności pomocnicze przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych.


Pozostało jeszcze 71% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • V2(2018-11-23 12:16) Zgłoś naruszenie 00

    Wypisywanie e-zwolnień nie leży w zakresie i kompetencji pielęgniarki, ratownika medycznego czy sekretarki/rejestratorki medycznej. Scedowanie tych obowiązków na ww stanowiska jest niczym innym jak zwykłym wysługiwaniem się, szukaniem taniej siły roboczej czy przysłowiowego jelenia. Dodatkowe obowiązki nie idą w parze z dodatkowymi wynagrodzeniami, a ich wprowadzenie świadczy o nieudolności lekarzy (bo sobie nie radzą), tudzież o nie przestrzeganiu przez nich obowiązującego czasu pracy. Jak dla mnie to proceder, analogiczny z wypisywaniem przez pielęgniarki recept.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane