statystyki

Od października 2018 r. zwolnienie lekarskie wystawi pielęgniarka, ratownik, sekretarka

autor: Bożena Wiktorowska12.07.2018, 07:20; Aktualizacja: 12.07.2018, 07:46
Wszystkie osoby mające upoważnienie do wystawiania zaświadczeń o czasowej niezdolności do pracy będą musiały być wpisane do Rejestru Asystentów Medycznych.

Wszystkie osoby mające upoważnienie do wystawiania zaświadczeń o czasowej niezdolności do pracy będą musiały być wpisane do Rejestru Asystentów Medycznych.źródło: ShutterStock

Od 1 października 2018 r. asystent medyczny w imieniu lekarza będzie mógł wystawiać e-zwolnienia. Takie rozwiązanie ma ułatwić likwidację papierowych zwolnień lekarskich. I to już od 1 grudnia.

Wczoraj rząd przyjął projekt ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa oraz ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowych ze środków publicznych, przedłożony przez ministra rodziny, pracy i polityki społecznej.

Na podstawie zaproponowanych rozwiązań lekarz będzie mógł upoważnić do wystawiania zwolnienia lekarskiego pracownika wykonującego zawód medyczny lub czynności pomocnicze przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych.


Pozostało jeszcze 71% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane