statystyki

Rejestr czynności fizjoterapeutów na finiszu

autor: Agata Szczepańska21.06.2018, 07:48; Aktualizacja: 21.06.2018, 08:43
fizjoterapeuta

W projekcie zaproponowano m.in., aby decyzje w kwestii rozpoczęcia przez pacjenta fizjoterapii podejmowały osoby z wykształceniem na poziomie rozszerzonym i specjalistycznym. fizjoterapeutaźródło: ShutterStock

Specjalista będzie mógł zakwalifikować pacjenta do zabiegów rehabilitacyjnych oraz zlecić mu wyroby medyczne - przewiduje projekt rozporządzenia.

Projekt, będący aktem wykonawczym do ustawy z 25 września 2015 r. o zawodzie fizjoterapeuty (Dz.U. z 2018 r. poz. 505 ze zm.), jest już na końcowym etapie prac legislacyjnych.

Przewiduje on m.in. trzy poziomy wykształcenia niezbędne do wykonywania zawodu. Poziom podstawowy posiada osoba, która ukończyła szkołę policealną i uzyskała tytuł technika fizjoterapii oraz osoba, która uzyskała dyplom licencjata. Poziom rozszerzony mają fizjoterapeuci z tytułem magistra, zaś poziom specjalistyczny – osoby z tytułem specjalisty w dziedzinie fizjoterapii lub specjalisty rehabilitacji ruchowej II stopnia.

Od poziomu wykształcenia zależeć będzie, jakie świadczenia, które obecnie znajdują się w koszyku świadczeń gwarantowanych, może wykonywać fizjoterapeuta.


Pozostało jeszcze 72% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane