statystyki

Resort zdrowia chce usprawnić konkursy: Trzeba będzie weryfikować tylko tych oferentów

autor: Agata Szczepańska24.04.2018, 16:00
Zmniejszyć ma się także – z pięciu do trzech – minimalna liczba członków komisji.

Zmniejszyć ma się także – z pięciu do trzech – minimalna liczba członków komisji.źródło: ShutterStock

W konkursach na udzielanie świadczeń zdrowotnych będzie trzeba weryfikować tylko tych oferentów, którzy zostali zakwalifikowani do negocjacji. To przyspieszy ich rozstrzyganie – przekonuje resort zdrowia, który skierował właśnie do konsultacji rozporządzenie w tej sprawie.

Projekt zmienia rozporządzenie ministra zdrowia z 22 grudnia 2014 r. w sprawie sposobu ogłaszania o postępowaniu w sprawie zawarcia umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, składania ofert, powoływania i odwoływania komisji konkursowej, jej zadań oraz trybu prac (Dz.U. z 2014 r. poz. 1980).

Obecnie weryfikacja jest obowiązkowa w stosunku do oferentów, którzy dotychczas nie mieli zawartej umowy w zakresie świadczeń stanowiących przedmiot postępowania lub z którymi rozwiązano poprzednią umowę w trybie natychmiastowym, z przyczyn leżących po stronie oferenta. Po zmianach sprawdzać trzeba będzie tylko tych zakwalifikowanych do negocjacji.


Pozostało jeszcze 55% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane