Czy zwolnienie chorobowe oznacza areszt domowy?

09.03.2018, 20:00
praca, choroba, pracownik

Jakie zachowania są dopuszczalne, a co może zostać potraktowane jako naruszenie wskazania lekarskiego na druku ZLA?źródło: ShutterStock

Krąży wiele mitów na temat praw i obowiązków pracowników przebywających na zwolnieniu lekarskim. Wiele osób zastanawia się czy wyjście z domu w trakcie chorobowego oznacza złamanie prawa i czy może to spowodować dla nich przykre konsekwencje. Jakie zachowania są dopuszczalne, a co może zostać potraktowane jako naruszenie wskazania lekarskiego na druku ZLA? W przypadku wykrycia nieuczciwości pracownika, jego pracodawca jest upoważniony do odebrania mu prawa do zasiłku, a także do zwolnienia dyscyplinarnego. Dlatego w tak ważnej sprawie należy zapoznać się z faktami.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło: Źródło zewnętrzne
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • Seba(2018-03-10 07:48) Zgłoś naruszenie 104

  A jak ktoś jest sam???A co, kiedy nagle kiedy choruje, a ma np. ból zęba???Kto mu zrobi zakupy, pójdzie do apteki?Bez przesady, nie wyjeżdża na wakacje!Oczywiście, na wszystko można znaleźć argumenty. Zakupy przez internet, leki z internetowej apteki. Można się najeść leków przeciwbólowych na ten ząb. Tylko nie wszyscy mają internet a z nim konto bankowe. Jak zwykle oberwą zwykli, przeciętni ludzie.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • o(2018-03-10 10:15) Zgłoś naruszenie 80

  zwłaszcza mają z tym problem osoby korzystające z dlugich zwolnień dochodzących do 6 miesięcy

  Odpowiedz
 • Andrzej(2019-12-08 21:21) Zgłoś naruszenie 30

  Gdzie odpowiedz na zasadnicze pytanie o areszt domowy i prawa obywatelskie jak korzystanie z teatru kina czy pójście do kościoła, dostępne w pobliżu miejsca zamieszkania,etc.etc.etc. Zwolnienie lekarskie jest prawem a nie obowiązkiem a Lekarz określił zakres przeciwwskazań,bardzo istotne pytanie w przypadku dłuższego chorobowego i jak to się ma do kontrolnych badań kiedy trzeba odbyć godzinną podróż do poradni i czekać 2-3 godziny w kolejce doi lekarza ?????????????

  Odpowiedz
 • Laura(2018-10-13 20:46) Zgłoś naruszenie 20

  nie popadaj w paranoję, sama sobie zbieraj paragony za bułki

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane