Ekspresowe prace nad elektroniczną receptą

autor: Agata Szczepańska01.03.2018, 18:00
Tempo prac wynika również z tego, że ustawa musi wejść w życie, by można było w pełni uruchomić pilotaż

Tempo prac wynika również z tego, że ustawa musi wejść w życie, by można było w pełni uruchomić pilotażźródło: ShutterStock

Rano pierwsze czytanie na komisji, drugie tego samego dnia po południu – tak wyglądają prace nad rządowym projektem o e-recepcie. Resort zdrowia przekonuje, że musi on szybko wejść w życie, by można było wdrożyć pilotaż. I nie wyklucza rozszerzenia go o kolejne miasta.

Błyskawiczne tempo prac, bez konsultacji, za to z łamaniem zasad dobrej legislacji – to główne zarzuty, jakie wobec projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z wprowadzeniem e-recepty mają posłowie opozycji. Ale nie tylko oni. Brak konsultacji wytknęło w swojej opinii do projektu również Biuro Analiz Sejmowych. Oburzenia trybem procedowania nie kryje Naczelna Rada Lekarska, podkreślając, że dotyczy on bezpośrednio lekarzy, dlatego samorząd powinien mieć możliwość zapoznania się z nim i zaopiniowania.

W istocie projekt opublikowano w połowie lutego, od razu z prośbą o pilne rozpatrzenie przez Komitet Stały Rady Ministrów. W ubiegłym tygodniu został przyjęty przez rząd i niewykluczone, że zostanie uchwalony na trwającym posiedzeniu Sejmu.


Pozostało 67% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane