statystyki

Leczenie bez wstydu: Seksoholik lub hazardzista na terapię bez skierowania

autor: Klara Klinger27.09.2017, 07:46; Aktualizacja: 27.09.2017, 08:31
lekarz, pacjent, zdrowie

Krytycznie do pomysłów odniosło się biuro analiz sejmowych.źródło: ShutterStock

Seksoholik lub hazardzista będzie mógł pójść na terapię bez skierowania. Bez uprzedniej wizyty u lekarza rodzinnego z fachowej pomocy skorzystają także bliscy osób uzależnionych – wczoraj projektem ustawy, która wprowadza takie zmiany, zajęła się komisja sejmowa. Ten sam dokument przewiduje ułatwienia w prowadzeniu pilotaży przez NFZ.

Autorzy projektu zwracają uwagę, że obecnie wiele osób nie chce się leczyć z uzależnienia z powodu wstydu. Dlatego postulują zniesienie utrudnień, które powodują, że ten wstyd narasta. Chcą m.in., by każdy uzależniony i osoby emocjonalnie z nim związane, mogli udać się na terapię bez skierowania (dzisiaj dotyczy to tylko uzależnionych od alkoholu i narkotyków). Eksperci chwalą te pomysły.

Ten sam projekt zakłada wprowadzenie ułatwień w pilotażach NFZ. W programie trzeba będzie określić wskaźniki jego realizacji, sposoby ich pomiaru oraz oceny wyników. Dzięki temu będzie później można wprowadzić zmiany w organizacji leczenia lub też finansowania.


Pozostało jeszcze 44% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane