statystyki

Leczenie bez wstydu: Seksoholik lub hazardzista na terapię bez skierowania

autor: Klara Klinger27.09.2017, 07:46; Aktualizacja: 27.09.2017, 08:31
lekarz, pacjent, zdrowie

Krytycznie do pomysłów odniosło się biuro analiz sejmowych.źródło: ShutterStock

Seksoholik lub hazardzista będzie mógł pójść na terapię bez skierowania. Bez uprzedniej wizyty u lekarza rodzinnego z fachowej pomocy skorzystają także bliscy osób uzależnionych – wczoraj projektem ustawy, która wprowadza takie zmiany, zajęła się komisja sejmowa. Ten sam dokument przewiduje ułatwienia w prowadzeniu pilotaży przez NFZ.

Autorzy projektu zwracają uwagę, że obecnie wiele osób nie chce się leczyć z uzależnienia z powodu wstydu. Dlatego postulują zniesienie utrudnień, które powodują, że ten wstyd narasta. Chcą m.in., by każdy uzależniony i osoby emocjonalnie z nim związane, mogli udać się na terapię bez skierowania (dzisiaj dotyczy to tylko uzależnionych od alkoholu i narkotyków). Eksperci chwalą te pomysły.

Ten sam projekt zakłada wprowadzenie ułatwień w pilotażach NFZ. W programie trzeba będzie określić wskaźniki jego realizacji, sposoby ich pomiaru oraz oceny wyników. Dzięki temu będzie później można wprowadzić zmiany w organizacji leczenia lub też finansowania.


Pozostało 44% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane