statystyki

Solaria bez reklamy i tylko dla pełnoletnich

autor: Karolina Andrzejak18.09.2017, 07:28; Aktualizacja: 18.09.2017, 08:55
Nowe przepisy wpłyną też na działalność organów administracji rządowej i samorządu terytorialnego.

Nowe przepisy wpłyną też na działalność organów administracji rządowej i samorządu terytorialnego.źródło: ShutterStock

15 września 2017 r. Sejm przyjął i skierował do Senatu ustawę o ochronie zdrowia przed następstwami korzystania z solarium. Jej projektodawcą jest prezydent Andrzej Duda. Nowe przepisy mają chronić obywateli przed szkodliwym działaniem promieniowania ultrafioletowego, emitowanego przez lampy montowane w urządzeniach wykorzystywanych w solariach.

W ocenie prezydenta społeczeństwo jest niedoinformowane na temat następstw korzystania z tego typu usług. Celem nowych przepisów jest ograniczenie zachorowań na nowotwory skóry, na które coraz częściej zapadają młodzi ludzie. W związku z tym ustawa przewiduje całkowity zakaz korzystania z solariów przez małoletnich. Wiek klienta, w przypadku wątpliwości, trzeba będzie weryfikować na podstawie dowodu osobistego.

Właściciele solariów nie będą mogli reklamować swoich usług, a także obowiązkowo będą musieli informować o ryzyku związanym z korzystania z solarium. Za naruszanie postanowień ustawy jak zakaz reklamy czy udostępnianie solariów dzieciom, grozić będzie kara finansowa.


Pozostało jeszcze 46% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane