statystyki

Medyczna sprawozdawczość bardziej precyzyjna

autor: Aleksandra Kurowska19.04.2017, 07:18; Aktualizacja: 19.04.2017, 07:45
Gorzej, zdaniem ekspertów, rozporządzenie opisuje narzędzia do prognozowania sytuacji placówki w kolejnych latach.

Gorzej, zdaniem ekspertów, rozporządzenie opisuje narzędzia do prognozowania sytuacji placówki w kolejnych latach.źródło: ShutterStock

Konieczność publikacji zestawu wskaźników obrazujących kondycję szpitali i przychodni według jednolitego wzoru dla wszystkich publicznych placówek wprowadza nowe rozporządzenie ministra zdrowia, które skierowano już do publikacji. Takie zmiany były od dawna oczekiwane, ponieważ w sprawozdawczości panowała spora dowolność, która utrudniała lub wręcz uniemożliwiała tworzenie porównań i wyciąganie wniosków.

Zmienić to ma rozporządzenie z 12 kwietnia w sprawie wskaźników ekonomiczno-finansowych niezbędnych do sporządzenia analizy oraz prognozy sytuacji ekonomiczno-finansowej samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej (SPZOZ).

Wśród wskaźników niezbędnych do rzetelnej analizy sytuacji placówek wymieniane są: zyskowność, płynność, efektywność i zadłużenie. Aby nie było wątpliwości, jak jej dokonywać, w załączniku różnym kryteriom przypisano m.in. oceny punktowe.


Pozostało jeszcze 57% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane