statystyki

Medyczna sprawozdawczość bardziej precyzyjna

autor: Aleksandra Kurowska19.04.2017, 07:18; Aktualizacja: 19.04.2017, 07:45
Gorzej, zdaniem ekspertów, rozporządzenie opisuje narzędzia do prognozowania sytuacji placówki w kolejnych latach.

Gorzej, zdaniem ekspertów, rozporządzenie opisuje narzędzia do prognozowania sytuacji placówki w kolejnych latach.źródło: ShutterStock

Konieczność publikacji zestawu wskaźników obrazujących kondycję szpitali i przychodni według jednolitego wzoru dla wszystkich publicznych placówek wprowadza nowe rozporządzenie ministra zdrowia, które skierowano już do publikacji. Takie zmiany były od dawna oczekiwane, ponieważ w sprawozdawczości panowała spora dowolność, która utrudniała lub wręcz uniemożliwiała tworzenie porównań i wyciąganie wniosków.

Zmienić to ma rozporządzenie z 12 kwietnia w sprawie wskaźników ekonomiczno-finansowych niezbędnych do sporządzenia analizy oraz prognozy sytuacji ekonomiczno-finansowej samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej (SPZOZ).

Wśród wskaźników niezbędnych do rzetelnej analizy sytuacji placówek wymieniane są: zyskowność, płynność, efektywność i zadłużenie. Aby nie było wątpliwości, jak jej dokonywać, w załączniku różnym kryteriom przypisano m.in. oceny punktowe.


Pozostało 57% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane