statystyki

Kopcińska: Dajmy ministrowi zdrowia spokojnie wdrożyć zmiany dotyczące sieci szpitali

autor: Aleksandra Kurowska27.03.2017, 07:45; Aktualizacja: 27.03.2017, 09:13
Joanna Kopcińska, posłanka PiS, lekarka i wiceprzewodnicząca sejmowej komisji zdrowia

Joanna Kopcińska, posłanka PiS, lekarka i wiceprzewodnicząca sejmowej komisji zdrowiaźródło: Newspix

- Pierwotny projekt ustawy o sieci został w wielu zakresach zmieniony pod wpływem zgłaszanych uwag - mówi Joanna Kopcińska.

W czwartek Sejm uchwalił ustawę wprowadzającą od 1 października sieć szpitali. Procedowana była w ekspresowym tempie. Czy to dobre rozwiązania? A jeśli tak, to dla kogo?

Długo o tym rozmawialiśmy. Sądzę, że nie ma osoby w parlamencie, która uważałaby za dobre obecnie działające rozwiązania w zakresie finansowania placówek medycznych. Wiadomo było, że trzeba podjąć działania, by uporządkować system, i to pilnie. Szpitale nie mają teraz poczucia stabilności finansowej. W wielu zakresach nie było kontraktowania świadczeń przez NFZ od 2012 r., tylko aneksowano umowy. Trudno w takich warunkach rozwijać placówkę, nie wiedząc, co będzie w kolejnych miesiącach czy latach. A sieć szpitali daje gwarancję, że kluczowe placówki nie znikną z mapy, przegrywając w konkursie, będą mieć umowy i pieniądze na leczenie w kolejnych latach. Z kolei stabilna sytuacja finansowa szpitala to też stabilny dostęp pacjenta do dalszego w nim leczenia.


Pozostało jeszcze 78% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane