statystyki

Morawiecki kontra Radziwiłł: Wojna dwóch ministrów zaczyna dotyczyć pacjentów

autor: Klara Klinger, Aleksandra Kurowska16.01.2017, 07:39; Aktualizacja: 16.01.2017, 07:40
lekarz, szpital

Projekt ustawy, dzięki której aż 91 proc. pieniędzy na leczenie szpitalne miałoby trafiać do z góry ustalonej liczby placówek – głównie publicznych – na dniach miał być rozpatrywany przez Stały Komitet Rady Ministrówźródło: ShutterStock

 Spór o prywatny biznes w zdrowiu: Kluczowy projekt dla MZ o sieci szpitali został wstrzymany, przynajmniej czasowo. To bardzo zła wiadomość.

Wicepremier Mateusz Morawiecki fot. Wojtek Górski

Wicepremier Mateusz Morawiecki fot. Wojtek Górski

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Wszystko za sprawą wicepremiera i ministra finansów Mateusza Morawieckiego, który chce rozpatrzeć ustawę pod kątem ekonomicznym. To już druga interwencja wicepremiera w stosunku do projektu resortu zdrowia.

Projekt ustawy, dzięki której aż 91 proc. pieniędzy na leczenie szpitalne miałoby trafiać do z góry ustalonej liczby placówek – głównie publicznych – na dniach miał być rozpatrywany przez Stały Komitet Rady Ministrów. Ale został skierowany do Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów, czyli pod lupę szefa resortu finansów, o czym poinformował portal PolitykaZdrowotna.com. Potwierdziło to Ministerstwo Rozwoju. – Wszystkie gospodarcze projekty trafiają na KERM – podkreśla Jerzy Kwieciński, wiceminister rozwoju. Tyle tylko, że dotychczas twierdzono, iż sieć nie będzie miała znaczącego wpływu na gospodarkę i firmy.


Pozostało 46% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • siostra wielokrotnie przełożona(2017-01-16 15:27) Zgłoś naruszenie 30

    Na Kubie już dawno przetestowali jednolitą sieć szpitali. Wszyscy są bardzo zadowoleni.

    Odpowiedz
  • Niedlugo...(2017-01-16 11:51) Zgłoś naruszenie 20

    Niedlugo w Polsce bedzie jak na Lotwie, gdzie naklady publiczne na zdrowie wynosza 3,2% PKB, odplatnosc z wlasnej kieszeni 38% ogolnych nakladow na zdrowie, a przy refundacji lekow nie podaje sie zadnych danych od 2011 r wlacznie. Ale za to Lotwa ma wyszczegolniona siec szpitali juz od paru lat.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane