EKUZ to za mało dla uprawiających sporty ekstremalne

autor: Danuta Pawłowska21.07.2015, 08:25; Aktualizacja: 21.07.2015, 08:28
kitesurfing, sport, woda, turystyka, wakacje, urlop

EKUZ jest potwierdzeniem ubezpieczenia zdrowotnego turysty i stanowi podstawę do udzielenia pomocy medycznej na terenie Unii oraz na Islandii, w Szwajcarii, Norwegii i w Liechtensteinie.źródło: ShutterStock

Jadę na grecką wyspę i zamierzam ślizgać się na nartach wodnych za motorówką. Czy przy takiej aktywności wystarczy europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego, czy powinienem dodatkowo się ubezpieczyć i dokupić komercyjną polisę – zastanawia się pan Michał.

EKUZ jest potwierdzeniem ubezpieczenia zdrowotnego turysty i stanowi podstawę do udzielenia pomocy medycznej na terenie Unii oraz na Islandii, w Szwajcarii, Norwegii i w Liechtensteinie. Zakres świadczeń, jakie przysługują polskiemu obywatelowi przebywającemu czasowo za granicą, jest identyczny z tym, do jakiego mają prawo ubezpieczeni w danym kraju. Może się więc zdarzyć, że będziemy musieli pokryć część kosztów porady lekarskiej w publicznej przychodni. Na przykład w Niemczech, Czechach i Austrii obowiązuje współpłacenie za usługi medyczne, pacjent płaci za każdy dzień pobytu w szpitalu nawet kilkanaście euro.


Pozostało 61% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Magda Kajzer(2015-07-21 15:18) Zgłoś naruszenie 00

    Niestety, sporo osób nie ma świadomości tego, że trzeba się ubezpieczać i to dokupując do standardowej polisy dodatkową składkę, jeśli chce się uprawiać sporty wysokiego ryzyka albo ekstremalne. A potem płaci się za to i to słono. O ile coraz więcej osób się ubezpiecza przed wyjazdem za granicę, to zapomina o tych dodatkowych kwestiach, jak te sporty właśnie. Więcej o tym można przeczytać na moim blogu - http://bezpieczna-podroz.pl/dlaczego-nie-ubezpieczamy-aktywnosci-na-wakacjach/, zapraszam do lektury.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane