statystyki

EKUZ to za mało dla uprawiających sporty ekstremalne

autor: Danuta Pawłowska21.07.2015, 08:25; Aktualizacja: 21.07.2015, 08:28
kitesurfing, sport, woda, turystyka, wakacje, urlop

EKUZ jest potwierdzeniem ubezpieczenia zdrowotnego turysty i stanowi podstawę do udzielenia pomocy medycznej na terenie Unii oraz na Islandii, w Szwajcarii, Norwegii i w Liechtensteinie.źródło: ShutterStock

Jadę na grecką wyspę i zamierzam ślizgać się na nartach wodnych za motorówką. Czy przy takiej aktywności wystarczy europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego, czy powinienem dodatkowo się ubezpieczyć i dokupić komercyjną polisę – zastanawia się pan Michał.

EKUZ jest potwierdzeniem ubezpieczenia zdrowotnego turysty i stanowi podstawę do udzielenia pomocy medycznej na terenie Unii oraz na Islandii, w Szwajcarii, Norwegii i w Liechtensteinie. Zakres świadczeń, jakie przysługują polskiemu obywatelowi przebywającemu czasowo za granicą, jest identyczny z tym, do jakiego mają prawo ubezpieczeni w danym kraju. Może się więc zdarzyć, że będziemy musieli pokryć część kosztów porady lekarskiej w publicznej przychodni. Na przykład w Niemczech, Czechach i Austrii obowiązuje współpłacenie za usługi medyczne, pacjent płaci za każdy dzień pobytu w szpitalu nawet kilkanaście euro.


Pozostało jeszcze 61% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Magda Kajzer(2015-07-21 15:18) Zgłoś naruszenie 00

    Niestety, sporo osób nie ma świadomości tego, że trzeba się ubezpieczać i to dokupując do standardowej polisy dodatkową składkę, jeśli chce się uprawiać sporty wysokiego ryzyka albo ekstremalne. A potem płaci się za to i to słono. O ile coraz więcej osób się ubezpiecza przed wyjazdem za granicę, to zapomina o tych dodatkowych kwestiach, jak te sporty właśnie. Więcej o tym można przeczytać na moim blogu - http://bezpieczna-podroz.pl/dlaczego-nie-ubezpieczamy-aktywnosci-na-wakacjach/, zapraszam do lektury.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane