Rezygnacja z wakacyjnego wyjazdu pociąga za sobą nieuniknione koszty

autor: Małgorzata Raczkowska02.07.2015, 10:12; Aktualizacja: 02.07.2015, 10:18
Wiele biur podróży, odwołując wyjazdy do Tunezji, składa swoim klientom alternatywne propozycje.

Wiele biur podróży, odwołując wyjazdy do Tunezji, składa swoim klientom alternatywne propozycje.źródło: ShutterStock

Opłaciłem wakacje w Tunezji na początek sierpnia jeszcze zimą. Zastanawiałem się, czy nie zrezygnować już po zamachu w Tunisie, ale postanowiłem przeczekać – opowiada pan Mateusz. – Wydawało się, że to pojedyncze wydarzenie, że sytuacja się uspokoiła. Ale ostatni zamach w Susie przekonał mnie ostatecznie do rezygnacji z wyjazdu. Czy odzyskam wpłacone pieniądze? Zapłaciłem od razu całość przy rezerwacji, bo uzyskałem dużą zniżkę – opowiada zmartwiony turysta

Pan Mateusz powinien się zwrócić do biura podróży, w którym opłacił wyjazd, i dowiedzieć się, jakie kroki to właśnie biuro podjęło w związku z ostatnimi wydarzeniami w Tunezji. Najogólniej tendencja jest taka, że biura podróży odwołują wyjazdy do tego kraju, ale tylko na najbliższe dni i tygodnie. Nie odwołują rezerwacji na odleglejsze terminy, licząc na to, że sytuacja się unormuje, a klienci otrząsną z niepokoju wywołanego atakiem terrorystycznym i powrócą do tego atrakcyjnego kraju.

Wiele biur podróży, odwołując wyjazdy do Tunezji, składa swoim klientom dwie alternatywne propozycje: albo zmienią plany i wybiorą inną ofertę biura w zbliżonym terminie i w zbliżonej cenie, ale do innego kraju, albo otrzymają zwrot wszystkich wpłaconych pieniędzy.

Inaczej jest z imprezami zaplanowanymi na odleglejsze terminy. Jeżeli biuro nie odwołało wyjazdu, klient może z niego zrezygnować na zasadach ogólnych opisanych w umowie (a w szczególności w załączniku do umowy – ogólnych warunkach zawierania umów czy też w regulaminie).


Pozostało jeszcze 54% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane