Revolut uruchomił platformę do wynajmu miejsc noclegowych na całym świecie dla klientów z Polski, podała spółka.

"Firma nie chce ograniczać się już wyłącznie do oferowania usług finansowych i planuje wejść w inne branże. Dzięki funkcji Stays, chce wejść na globalny rynek rezerwacji turystycznych i stworzyć korzystną alternatywę dla najemców i wynajmujących. W momencie, gdy poszczególne kraje znoszą ograniczenia dla zaszczepionych turystów, Revolut umożliwia klientom dokonanie błyskawicznej rezerwacji pobytu, bezpośrednio z poziomu aplikacji" - czytamy w komunikacie.

W usłudze dostępne będzie skorzystanie z max. 10% cashback'u.

Revolut nie pobiera żadnych opłat rezerwacyjnych, obowiązują ceny i opłaty pobierane przez stronę udostępniającą miejsce pobytu, podano również.

"Spędziliśmy wiele godzin, rozmawiając z naszymi klientami i pytając, jakie kolejne produkty i usługi chcieliby zobaczyć w swojej aplikacji. Ponieważ turystyka, po długim okresie pandemii, stopniowo się odradza, stworzyliśmy funkcję Stays by pomóc klientom w Polsce i na świecie szybciej, łatwiej i taniej rezerwować noclegi. Revolut będzie aplikacją, która spełni wszystkie potrzeby związane z podróżowaniem" - powiedział head of savings w Revolut Marsel Nikaj, cytowany w komunikacie.

Revolut powstał w 2015 roku. Obsługuje w Polsce ponad 1 mln klientów.