28 stopni Celsjusza to temperatura, która najbardziej odpowiada Polakom w czasie wakacji – wynika z ankiety przeprowadzonej wśród użytkowników serwisu meteovista.pl. W Polsce latem średnia temperatura wynosi ok. 23 stopni C.

Wyniki ankiety wskazują, że w większości państw położonych w basenie Morza Śródziemnego latem jest dla polskich turystów za gorąco. Z kolei w Europie Centralnej i Wschodniej temperatury latem są zbyt niskie. Gdzie więc należy się udać, aby temperatura odpowiadała preferencjom przeciętnego turysty z Polski?

Regiony, które można zakwalifikować jako idealne – pod względem temperatury – miejsca wypoczynku dla Polaków to: wybrzeże Costa Brava (Barcelona) oraz północna i północno-wschodnia część Włoch, gdzie średnie temperatury są bliskie 28 stopniom Celsjusza. Również popularny Dubrownik w Chorwacji może uchodzić za idealne wakacyjne miejsce.

Reklama

Odpowiadające Polakom temperatury występują latem także w rejonie Lazurowego Wybrzeża oraz Langwedocji-Roussillon we Francji. Ponadto ryzyko wystąpienia burz jest bardzo niewielkie, a wymienione regiony obfitują w atrakcje turystyczne.

Miejsca, w których w lipcu i sierpniu średnia temperatura wynosi 28°C
• Francja: Langwedocja-Roussillon (Montpellier), Lazurowe Wybrzeże (Nicea)
• Hiszpania: Wyspy Kanaryjskie (Teneryfa), Costa Brava (Barcelona)
• Chorwacja: Dalmacja (Dubrownik)
• Włochy: Friuli-Wenecja Julijska (Triest), Lombardia (Mediolan, Jezioro Garda)
• Portugalia: Region Lizbona (miasto Lizbona)
Oprac. AB na podstawie materiałów prasowych