Japonia chce zaoferować 10 tys. obcokrajowców darmowe bilety lotnicze. Szczęśliwi wybrańcy będą mieli możliwość odwiedzenia Japonii już w przyszłym roku.

Japońska Agencja Turystyki chce w ten sposób zmniejszyć spadek liczby turystów, którzy zrezygnowali z podróży do Japonii w wyniku trzęsienia ziemi i tsunami, które nawiedziły ten kraj w marcu tego roku. Aby przeciwdziałać spadkowi liczby turystów, wymyślono sprytny plan, którego celem jest zaproszenie na przyjazd do Japonii jak największej liczby osób.

Świątynia w Japonii Fot. Shutterstock / ST

Każdy chętny do wzięcia udziału w losowaniu jednego z puli 10 tys. darmowych biletów lotniczych do Japonii, musi zgłosić swoją kandydaturę, wysyłając aplikację poprzez stronę internetową Japońskiej Agencji Turystyki www.jnto.go.jp.

W aplikacji trzeba zaznaczyć, jaki region Japonii chciałoby się odwiedzić. Wybrani przez Agencję turyści będą poproszeni o sporządzenie raportu dotyczącego swojej wycieczki. Każda relacja ma być dostępna w Internecie. Japończycy mają nadzieję, że dzięki pozytywnym opiniom podróżnych o ich pobycie w Kraju Kwitnącej Wiśni, inni turyści zdecydują się na przyjazd do Japonii.

Program Japońskiej Agencji Turystyki obejmuje tylko darmowy bilet lotniczy. Resztę kosztów, takich jak: zakwaterowanie lub wyżywienie, każdy turysta musi ponieść sam. Start programu zaplanowano na kwiecień przyszłego roku, z zastrzeżeniem, że może się on nie odbyć, jeżeli Agencja nie zatwierdzi budżetu na ten cel.