Czytelnicy brytyjskiego magazynu "Business Traveller" po raz kolejny uznali Polskie Linie Lotnicze LOT za najlepsze w Europie Środkowo–Wschodniej.

Największymi zwycięzcami okazały się linie British Airways - zdobywca 5 nagród, w tym tej najbardziej prestiżowej na najlepszą linię lotniczą na świecie, oraz Singapore Airlines, do których powędrowały 4 nagrody.

Polskie Linie Lotnicze LOT zostały uznane za najlepszą linię lotniczą w Europie Środkowo-Wschodniej, pokonując takich rywali jak: Wizz Air, Aerofłot oraz CSA Czech Airlines. Tytuł najlepszej linii lotniczej w tej części Europy przypadł polskiemu przewoźnikowi już po raz 16.

Nagroda jest tym bardziej cenna, ponieważ o jej przyznaniu decydują czytelnicy pisma "Business Traveller", którzy są przede wszystkim pasażerami podróżującymi w klasie pierwszej i biznes.

To potwierdzenie, że pasażerowie doceniają jakość obsługi jaką zapewnia LOT. Polskie linie otrzymały bowiem tytuł najlepszej linii lotniczej w Europie Środkowo-Wschodniej dzięki głosom czytelników, którzy w specjalnej ankiecie głosowali m.in. na przewoźników spełniających ich zdaniem najwyższe standardy obsługi pasażerów. Pierwszą nagrodę tego magazynu LOT otrzymał w 1998 roku.

Gratuluję wszystkim pracownikom LOT-u. To dzięki codziennemu zaangażowaniu w naszą pracę możemy odbierać tego typu nagrody. Szczególnie cenne, bo przyznawane głosami pasażerów, a to ich ocena jest dla nas kluczowa. I szczególnie motywujące, zwłaszcza teraz, kiedy LOT intensywnie się zmienia, by stać się nowoczesną, jak najbardziej przyjazną i otwartą na potrzeby podróżnych linią lotniczą – mówi Sebastian Mikosz, Prezes PLL LOT S.A.

W zeszłym roku LOT po raz pierwszy znalazł się w innym prestiżowym zestawieniu – najbezpieczniejszych linii lotniczych świata, które stuprocentowo spełniają wymagania audytu bezpieczeństwa, przeprowadzonego przez IATA, czyli Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Lotniczych.