Z analizy cenowej TravelDATA wynika, że ceny ofert last minute są coraz tańsze. Poprzedni tydzień przyniósł znaczący spadek średniej ceny wyjazdów typu last minute.

W pierwszym tygodniu sierpnia ceny wycieczek w polskich biurach podróży spadły średnio o 175 złotych. Według danych poprzedniej analizy cenowej wycieczki potaniały o 122 złote. Ta tendencja pozwala na stwierdzenie, że w związku ze zbliżającym się końcem sezonu urlopowego, oferty typu last minute będą miały niższe ceny.

Struktura cen na poszczególnych kierunkach wakacyjnych wyjazdów uległa ostatnio niewielkim zmianom – zaznacza Jacek Dąbrowski współzałożyciel TravelDATA i portalu www.wczasopedia.pl i dodaje – Obecnie najniższe średnie ceny, szczególnie w wyższych kategoriach hoteli, oferowane są na Egipskim Wybrzeżu, niewiele mniej atrakcyjne występują na Synaju, a już dość wyraźnie wyższe oferuje Bułgaria.

Pomimo ostatnich obniżek, ceny wakacji w najpopularniejszych miejscowościach turystycznych są zbliżone do ubiegłorocznych. Niechlubnym wyjątkiem pozostają Wyspy Kanaryjskie, gdzie za wakacyjny pobyt trzeba zapłacić około 300 - 400 złotych więcej niż w 2012 roku. Taniej niż w zeszłym roku jest za to w Egipcie. Wczasy w tym kraju są tańsze o 150 - 200 złotych.

Pomimo ostatnich znaczących spadków średnich cen wycieczek są one jeszcze nadal nieco wyższe (najczęściej o kilkadziesiąt złotych) w porównaniu z cenami first minute wycieczek sprzedawanych w styczniu 2013 roku.