Ferie zimowe dobiegły końca. Porównywarka ofert turystycznych KAYAK sprawdziła, które hotele w Polsce cieszyły się największą popularnością i ile średnio płacono w nich za nocleg.

Jak pokazały statystyki porównywarki KAYAK, w okresie od 14 stycznia do 24 lutego jej użytkownicy najczęściej rezerwowali noclegi w województwie mazowieckim (35%), małopolskim (ok. 31%) oraz pomorskim (ok. 11%). Następne miejsca zajmowały kolejno Śląsk, Dolny Śląsk, Łódzkie oraz Wielkopolska. Największą popularnością cieszyły się noclegi w miastach, takich jak Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław, Sopot i Zakopane.

Zimowy wypoczynek Polaków / Media

Jak wynika z analizy średnich cen za pokój hotelowy, polscy turyści najwięcej płacili w Zakopanem (ok. 341,82 zł) oraz Gdańsku (319,54 zł). W Sopocie, Poznaniu, Krakowie i Warszawie koszty oscylowały ok. 280-290 zł. Zdecydowanie najmniej urlopowicze musieli wydać we Wrocławiu (249,32 zł), Łodzi (189,99 zł) oraz Katowicach (181,60 zł). Warto również zauważyć, że goście najczęściej wybierali obiekty o standardzie trzygwiazdkowym.

- Nasze prognozy z początku 2013 roku sprawdziły się. Przewidywaliśmy wówczas, że największy skok cen odnotują obiekty w miejscowościach typowo wypoczynkowych, zwłaszcza na południu Polski. Wystarczy podać przykład Zakopanego, gdzie na jesieni, od początku września do końca listopada 2012 roku, za pokój hotelowy średnio trzeba było zapłacić niecałe 200 zł. W czasie tegorocznych ferii ceny wzrosły aż o 76% - podsumowuje Ewa Orlewska, Country Manager KAYAK w Polsce.

*Opracowanie przygotowane zostało na podstawie statystyk wyszukiwań porównywarki KAYAK na polskim rynku.