Klienci biura podróży Itaka, od sezonu letniego 2013 będą wylatywać na swoje wakacje nie z lotniska im. F. Chopina w Warszawie, ale z lotniska w Modlinie.

Lotnisko w Modlinie zostało wybudowane z myślą o rozładowaniu tłoku panującego na stołecznym Okęciu. Do Modlina przeniosła się węgierska tania linia lotnicza WizzAir oraz swoje loty uruchomił irlandzki Ryanair.

Od maja 2013 roku na lotnisko w Modlinie mają zostać przeniesione czarterowe loty wykonywane dla biura podróży Itaka, które jest liderem na rynku touroperatorów w Polsce. Na stronie internetowej biura pojawiły się wybrane kierunki wycieczek na lato 2013 roku (te, które od kilku lat cieszą się największa popularnością wśród klientów). Na całą ofertę Itaki przygotowaną na sezon letni trzeba poczekać do końca listopada, kiedy zostaną wydane katalogi i będzie uruchomiona sprzedaż wszystkich wycieczek touroperatora.

Dzięki uruchomieniu przedsprzedaży wycieczek letnich o nazwie Latozajawka 2013 w zakładce rozkład lotów dotyczących wylotów z Warszawy w systemie widnieją dwa lotniska: im. Fryderyka Chopina oraz port lotniczy w Modlinie.

Na profilu lotniska w Modlinie można znaleźć bardziej konkretną informację, która potwierdza współpracę z Itaką, dzięki której pasażerowie Itaki podróżujący do Tunezji, Turcji, na Majorkę oraz Wyspy Kanaryjskie będą odprawiani w Modlinie.

Dzięki zmianie lotniska wylotu ceny mają być o 80 złotych niższe od osoby.

W zależności od zainteresowania klientów biura podróży ofertą wylotów z Modlina współpraca ma zostać rozszerzona na inne wakacyjne kierunki wyjazdów z oferty Itaki.