statystyki

Będą kary za dieselgate. KE rozpocznie postępowania przeciwko państwom

autor: Emilia Świętochowska14.09.2016, 07:30; Aktualizacja: 14.09.2016, 10:08
Volkswagen Group

O dieselgate i stanie dochodzenia w tej sprawie dyskutowali europarlamentarzyściźródło: ShutterStock

Komisja Europejska zamierza wszcząć postępowania przeciwko państwom członkowskim, które nie wyegzekwowały od krajowych producentów samochodów unijnych przepisów dotyczących dopuszczalnych limitów emisji spalin.

Taka zapowiedź padła z ust Elżbiety Bieńkowskiej, polskiej komisarz do spraw przemysłu, podczas przesłuchania przed komisją śledczą Parlamentu Europejskiego badającą aferę znaną jako dieselgate. Wybuchła ona rok temu, gdy okazało się, że silniki w 11 mln samochodów Volkswagena na całym świecie miały zainstalowane oprogramowanie powodujące, że podczas pomiarów testowych emisji spalin poziom wydzielania tlenku azotu był znacznie niższy niż w rzeczywistości.

Na pytanie jednego z europarlamentarzystów, dlaczego KE nie podjęła żadnych kroków prawnych przeciwko krajom UE, które w sposób niewystarczający wdrożyły unijne standardy emisji spalin, Bieńkowska odpowiedziała, że wciąż oczekuje na dodatkowe informacje od niektórych państw członkowskich. Zaznaczyła jednocześnie, że Komisja nie uzyskała zadowalających wyjaśnień w sprawie przekraczania poziomu emisji od Niemiec, Włoch, Wielkiej Brytanii i Francji. – Postępowania w sprawie naruszenia prawa zostaną wszczęte w przyszłym miesiącu – dodała komisarz.


Pozostało jeszcze 21% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (1)

  • woldzwagen(2016-09-15 20:50) Zgłoś naruszenie 00

    W roku 2020 planowane jest wprowadzenie Euro 7. Po co skoro nie ma szans na spełnienie Euro 6. Eurofaszyści chcący przesadzić ludzi na rowery i ryksze w natarciu.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie