W 2019 roku stolica Chin z trzema lotniskami ma szansę stać się największym węzłowym portem lotniczym świata. Chińskie media informują o szczegółach najnowszej inwestycji - zaprojektowanego przez znaną architektkę Zahę Hadid terminalu lotniczego w kształcie rozgwiazdy.

Nowy terminal stanie się największym portem lotniczym świata. Obecnie, terminal trzeciego pekińskiego lotniska, który obsługuje około 90 milionów pasażerów rocznie, stał się drugim po międzynarodowym lotnisku w Atlancie portem pod względem skali obsługi. Nowy terminal powstaje w południowej części miasta, w dzielnicy Daxing. Szacunkowe koszty budowy to 12 miliardów dolarów amerykańskich.

Lotnictwo to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi chińskiej gospodarki. Chińskie władze szacują, że już teraz zapotrzebowanie na nowe połączenia z Pekinem to około 300 rejsów dziennie, które nie mogą być zrealizowane, ze względu na ograniczenia w przepustowości istniejących lotnisk. Podczas trwającej właśnie wizyty prezydenta Chin w USA chińskie linie podpisały kontrakty na dostawy kolejnych 300 boeingów.