Linie lotnicze Ryanair uruchomią od sezonu letniego 2015 r. 7 nowych połączeń z Modlina oraz zwiększy częstotliwość lotów na 10 trasach, poinformowała dyrektor ds. marketingu i sprzedaży Ryanair na Europę Środkową i Wschodnią Katarzyna Gaborec. Według niej, 32 połączenia zapewnią ruch na poziomie 2,5 mln klientów rocznie, a ich obsługa wraz z uruchomioną od października br. bazą w Modlinie zapewni pracę dla 2,5 osób. "Otwarcie bazy nastąpi 23 października, a w Modlinie będą stacjonować 2 samoloty. W sezonie zimowym siatka połączeń obejmie 27 miast, ale od sezonu letniego 2015 r. wzrośnie do 32" - powiedziała Gaborec podczas konferencji prasowej.Wyliczyła, że oprócz 7 nowych połączeń do Aten, Lizbony, Madrytu, Gran Canarii, Teneryfy, Glasgow oraz Fuerteventura, wzrośnie także częstotliwość lotów na 10 trasach krajowych i europejskich. Pozwoli to m. in. na podróż do Wrocławia, Gdańska oraz Brukseli w ciągu jednego dnia. "Obecnie poszukujemy ok. 200 pracowników, a po uruchomieniu nowych połączeń oraz bazy liczba zatrudnionych w Modlinie wzrośnie do 2,5 tys. Będą oni obsługiwać 2,5 mln pasażerów rocznie" - podkreśliła.

Dyrektor marketingu dodała, że z okazji wprowadzenia nowego rozkładu lotów z Modlina Ryanair ogłasza wyprzedaż 100 tys. biletów ważnych od października br. do stycznia 2015. "Promocja trwa do 22 września, a ceny na loty rozpoczynają się od 39 zł w kraju i 84 zł na trasy zagraniczne" - wyliczyła Gaborec.

W ciągu ostatnich 8 lat Ryanair przewiózł 22,5 mln pasażerów do/z Polski. W lipcu 2012 r. Ryanair zaczął loty z Modlina, ale po zamknięcia drogi startowej z powodu złego stanu drogi startowej musiał przenieść operacje na Lotnisko Chopina. W lipcu 2013 r. lotnisko Modlin zostało ponownie otwarte, ale nie wszystkie linie lotnicze były zainteresowane powrotem na ten obiekt.