Coraz więcej pasażerów korzysta z Portu Lotniczego Modlin dlatego władze Mazowsza, które jest głównym udziałowcem lotniska zapowiadają jego rozbudowę. Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że dotychczasowy terminal może obsłużyć trzy miliony pasażerów rocznie, a tymczasem już w przyszłym roku liczba odprawionych może przekroczyć dwa i pół miliona.

"Trzeba nieuchronnie myśleć o rozbudowie terminalu, ale też dróg kołowania i miejsc postojowych" - powiedział Adam Struzik. Marszałek Mazowsza zwrócił uwagę, że operujący w Modlinie przewoźnik, nisko-kosztowy Ryanair zapowiedział uruchomienie bazy, w której będą stacjonowały dwa samoloty.

Zdaniem samorządowca jest to gwarancją stałego rozwoju tego lotniska. W planach władz portu jest także budowa cargo pozwalającego obsługiwać przesyłki kurierskie i niewielkie przesyłki towarowe.

Reklama

Lotnisko w Modlinie jest najszybciej rozwijającym się portem w Polsce. Przez 10 miesięcy tego roku odprawiono tam ponad jeden milion 366 tysięcy pasażerów, dziewięciokrotnie więcej niż rok wcześniej.