Utrudnienia, ograniczenia i coraz więcej komunikacji zastępczej. W najbliższy poniedziałek wejdzie korekta rozkładu jazdy na kolei. Z informacji przedstawionych przez PKP Intercity wynika, że pasażerowie muszą się szykować na wiele niedogodności. Rzeczniczka firmy Zuzanna Szopowska mówi, że dotyczą one kilku tras. Chodzi o połączenie z Krakowa do Zakopanego, które ponownie zostanie zamknięte dla ruchu.

Nie zwiększy się natomiast liczba połączeń na linii z Warszawy do Skierniewic i Żyrardowa. Ograniczenie jest spowodowane modernizacją trasy. Rzecznik Polskich Linii Kolejowych Mirosław Siemieniec zapowiada natomiast uruchomienie komunikacji zastępczej na tej trasie. Autobusy będą kursować z Warszawy zarówno do Skierniewic, jak i do Żyrardowa. Pasażerowie od dawna narzekają na utrudnienia i opóźnienia. Kolejarze zapowiadają, że sytuacja na tym odcinku poprawi się w grudniu, po zakończeniu kluczowych robót. Modernizacja polega między innymi na wymianie torowiska oraz na montażu nowego systemu sterowania ruchem.

Kolejarze nie mają też dobrych informacji dla pasażerów, którzy korzystają z linii Warszawa - Białystok. Od października zostanie ona całkowicie zamknięta. Powodem jest modernizacja. Połączenie będą obsługiwać autobusy wynajęte przez PKP Intercity. Wysokość opłaty za bilet będzie taka sama, jak w przypadku połączenia kolejowego.