Według informacji TVN24 Biznes i Świat spółka PKP Intercity znalazła usterki w dwóch składach Pendolino.

Marcin Celejewski, prezes zarządu PKP Intercity powiedział w rozmowie ze stacją, że pociągi nr 9 i 11 miały problemy techniczne, które uniemożliwiały odbiór fabryczny.

- Alstom jest zobowiązany do tego, aby wszystkie te usterki usunąć i poddać pociągi kolejnemu procesowi odbioru w fabryce. Dziewięć składów, które są w Polsce przeszły odbiór techniczny i są sprawne - mówi Celejewski dla TVN24 Biznes i Świat i dodaje, że PKP Intercity podejrzewa, że w nowych pociągach zamontowano stare części.

- Podejrzewamy, że w dwóch pociągach są zainstalowane używane części - wyjaśnia Marcin Celejewski.

Według informacji TVN24 Biznes i Świat pociągi Pendolino mogą nie wyjechać na tory 14 grudnia tego roku. Grupa PKP po raz pierwszy dopuszcza możliwość przesunięcia terminu startu Pendolino z powodu problemów z kontraktem. PKP przygotowuje teraz plan awaryjny na grudniowy rozkład.

Plan "B" zakłada, że pierwszym możliwym terminem dla Pendolino na polskich torach jest marzec 2015 roku. Grupa PKP chce, aby spór z dostawcą Pendolino rozstrzygnął Sąd Arbitrażowy. Pociągi Pendolino miały trafić do PKP 6 maja, od tamtego czasu PKP nalicza Alstomowi kary.