Ponad 300 kierunków, 50 samolotów i 16 baz w całej Europie. Dziesięć lat temu maszyna z logo WizzAir rozpoczęła swój pierwszy rejs.

Przewoźnik i przedstawiciele współpracujących z nim lotnisk podsumowali dekadę działalności. Ze statystyk wynika, że linia przewiozła przez ten czas 69 milionów pasażerów. Korzysta z prawie 100 lotnisk w 35 krajach. Szef linii József Varadi zwraca jednak uwagę na duże znaczenie polskiego rynku.

W tej chwili w naszym kraju znajduje się pięć baz. Większość pracowników linii pochodzi z Polski. Prezes podkreśla też, że Polska to bardzo chłonny rynek, a nasi rodacy chcą tanio podróżować, by odkrywać świat, pracować i studiować.

Pierwszym lotniskiem, które nawiązało współpracę z przewoźnikiem był port w Katowicach. W 2006 roku linia otworzyła swoją bazę w Gdańsku. Prezes portu imienia Lecha Wałęsy Tomasz Kloskowski uważa, że tak zwani przewoźnicy niskokosztowi przyczynili się do wzrostu mobilności Polaków i rozpoczęli rewolucję na rynku. Wejście Polski do Unii Europejskiej oraz wejście na rynek nowych przewoźników lotniczych nauczyło nas latania i przemieszczania się po Europie.

Przewoźnik w tej chwili korzysta z portów lotniczych w Katowicach, Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu oraz w Warszawie.