To będzie coś więcej, niż lotnisko. Przedstawiciele Ryanaira ogłosili, że w Polsce powstaną dwie nowe bazy tej linii. Jedna będzie zlokalizowana w Modlinie, a druga w Gdańsku.

Jednocześnie przewoźnik poinformował, że w zimowym rozkładzie jazdy znajdą się cztery nowe połączenia, w tym dwa krajowe. Modlin i Gdańsk połączą w sumie cztery loty w tygodniu. Podobnie Modlin i Wrocław. Baza w podwarszawskim porcie zostanie uruchomiona 23 października. Oznacza to, że samoloty tej linii będą "nocować" w Modlinie. W bazie odbywa się też serwis maszyn. Efektem mogą być nowe miejsca pracy w porcie.

Od czerwca 2012 roku port w Modlinie obsłużył ponad półtora miliona pasażerów. Dla potencjalnych klientów problemem cały czas jest dojazd z Warszawy. Brakuje zapowiadanego od dawna bezpośredniego połączenia kolejowego, a konkretnie łącznika między stacją kolejową, a lotniskiem. Jednak Marszałek Mazowsza Adam Struzik zapowiada jego rychłą budowę. W tej chwili trwają rozmowy samorządowców z przedstawicielami ministerstwa infrastruktury i rozwoju. Budowa łącznika ma być w większości finansowania z pieniędzy Unii Europejskiej. Marszałek nie podał jednak konkretnej daty rozpoczęcia prac.

Samorząd Mazowsza zapowiada też ułatwienia dla inwestorów, którzy będą chcieli wyłożyć pieniądze na unowocześnienie okolic Modlina.