Ksawery uziemia samoloty w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu. Z powodu złej i szybko zmieniającej się pogody - bardzo silnego wiatru oraz opadów śniegu występujących nad Europą i Polską, część rejsów LOTu zostało anulowanych. Chodzi głównie o krajowe połączenia między Warszawą a Poznaniem, Gdańskiem, Wrocławiem i Szczecinem. Anulowane także są połączenia międzynarodowe na trasie Warszawa - Frankfurt, Warszawa - Amsterdam - Warszawa, Gdańsk - Frankfurt - Gdańsk. Skreślono także loty z Wrocławia do Monachium i do Frankfurtu. Pasażerowie PLL LOT są proszeni o bieżące monitowanie statusu swoich rejsów.
Reklama

LOT informuje, że odwołany też został rejs z Chicago do Warszawy z powodu uszkodzenia spoilera samolotu. Przyczyną był bardzo silny wiatr. Przewoźnik dodaje, że warunki atmosferyczne na lotniskach w Polsce i Europie ą bardzo trudne i z pewnością będą zmieniać się w ciągu dnia.

Informacje o zmianach rezerwacji pasażerowie mogą uzyskać w biurze przedstawiciela PLL LOT na lotniskach. W sprawach związanych z rezerwacją biletu LOT prosi o kontakt z Call Center pod numerami telefonów: 0 801 703 703 (dla telefonów stacjonarnych) i 22 577 99 52 (dla telefonów komórkowych).