Komisja Europejska dała zielone światło dla połączenia greckich linii lotniczych: Olympic Air i Aegean Airlines. Jeszcze w 2011 roku Bruksela odmówiła zgody na fuzję tłumacząc , iż mogłaby ona doprowadzić do powstania "quasi-monopolu"; na rynku lotniczym w Grecji. W kwietniu tego roku Komisja postanowiła jednak zbadać sprawę ponownie.

Jak poinformował unijny komisarz ds. ochrony konkurencji Joaquin Almunia dziś fuzja linii nie stanowi już dodatkowego zagrożenia. "Stwierdziliśmy, że Olympic nie jest już w stanie samodzielnie kontynuować działalności. Z uwagi na trwający w Grecji kryzys gospodarczy oraz poważne trudności finansowe z jakimi zmagają się te linie, Olympic zostałby wkrótce wypchnięty z rynku bez względu na to czy do fuzji by doszło czy nie" - powiedział komisarz Almunia.

Jeszcze dwa lata temu Olympic Air i Aegean Airlines konkurowały na 17 trasach.. Obawy związane z konkurencyjnością Komisja Europejska miała wtedy w przypadku 9 z nich. Obecnie obie linie pozostały jedynymi przewoźnikami tylko na 5 trasach. W wyniku kryzysu w Grecji, popyt na przeloty krajowe z Aten spadł o 26% : z ponad 6 milionów osób w 2009 roku do 4,5 miliona w 2012.