E-podróżnik.pl, wyszukiwarka połączeń transportu pasażerskiego, jako pierwsza w Polsce zaoferowała opcję szukania połączeń „od adresu do adresu” pomiędzy dużymi ośrodkami w Polsce: Warszawą, Łodzią, Szczecinem, Białymstokiem, a także miastami Górnego Śląska.
– Pasażerowie mogą nie tylko sprawdzić rozkłady jazdy miejskich przedsiębiorstw komunikacyjnych oraz międzymiastowych przewoźników kolejowych i drogowych w jednym miejscu, lecz także zaplanować podróż od wyjścia z domu aż do dotarcia pod wskazany adres w innym mieście. Do tego mogą też połączyć podróżowanie komunikacją miejską z komunikacją międzymiastową – zapewnia Andrzej Soroczyński, twórca serwisu.
E-podróżnik jest pierwszą taką wyszukiwarką w Polsce, ale nie w Europie. Podobne rozwiązania to czeski IDOS czy niemiecki DB Bahn. Posiadają one rozkłady polskich przewoźników kolejowych. Nie ma w nich za to rozkładów polskich przewoźników autobusowych. Wyjątkiem jest wyszukiwarka VBB, organizator transportu dla Brandenburgii i Berlina, który posiada dane ZTM Warszawa.