Jest szansa na wcześniejsze niż planowano zakończenie remontu pasa startowego na lotnisku Chopina w Warszawie. To ważna informacja dla mieszkańców osiedli, nad którymi - z powodu robót - latają teraz samoloty.

Pierwotnie prace miały się zakończyć na początku września. Jednak wykonawca remontu wyprzedza harmonogram. Przedstawiciele dyrekcji portu nie chcą na razie deklarować żadnych konkretnych dat. Jeśli nie nastąpią żadne opóźnienia, to można spodziewać się, że główna droga startowa będzie uruchomiona jeszcze w sierpniu.

Zastępca dyrektora portu Seweryn Dańczak podkreśla, że po remoncie nie będą konieczne sezonowe prace na pasie. Był on tak zniszczony, że od kilkunastu lat konieczne było prowadzenie w sezonie letnim doraźnych remontów nawierzchni. Po remoncie generalnym nie będzie to potrzebne.

Na warszawskim lotnisku trwa także remont starego terminala. Inwestycja będzie gotowa na przełomie 2014 i 2015. Z kolei dziś otwarto nowy hangar, który będzie przeznaczony do serwisowania samolotów średniego zasięgu typu Boeing 737 oraz Airbus A320.