PKP zapowiada, że będzie się starała łagodzić skutki strajku generalnego na Śląsku i w Zagłębiu. Ma się on odbyć 26 marca w godzinach 8 - 10.

PKP zapowiada, że na głównych dworcach w regionie będą wprowadzone dodatkowe dyżury pracowników PKP SA oraz PKP Intercity. W dyspozyturze ruchu PKP PLK w Sosnowcu zarządca infrastruktury tworzy sztab kryzysowy.

W ramach strajku może zostać zatrzymanych 132 pociągi PKP Intercity, Kolei Śląskich i Przewozów Regionalnych. Z informacji PKP PLK wynika, że na wybranych odcinkach Koleje Śląskie zamierzają wprowadzić autobusową komunikację zastępczą, a na dworcach pojawią się pracownicy przewoźnika udzielający informacji pasażerom. Pociągi Intercity będą oczekiwać na koniec protestu na stacjach kolejowych.

PKP Intercity będzie także honorować w godzinach 8-12 bilety innych przewoźników na terenie całego województwa śląskiego. Dodatkowych informacji pasażerom na 4 dworcach (Katowice, Sosnowiec, Częstochowa, Gliwice) będą udzielać pracownicy PKP Intercity.

PKP PLK będzie publikować komunikaty prasowe o sytuacji na liniach kolejowych Śląska i Zagłębia co godzinę, począwszy od 8:30 do godziny 11:30 we wtorek 26 marca.
W czasie akcji protestacyjnej będzie działać witryna www.wczasiestrajku.pl należąca do Grupy PKP, na której pasażerowie będą mogli znaleźć bieżące informacje na temat sytuacji na Śląsku i w Zagłębiu.