Od 25 marca we wszystkich pociągach PKP IncerCity można płacić zarówno kartą, jak i gotówką. Wcześniej płatności kartą były dostępne jedynie w pociągach Ex, EIC, EC oraz na wybranych trasach TLK.

"Zdarza się, że pasażer podejmuje decyzję o wyjeździe w ostatniej chwili i nie ma czasu na zakup biletu w kasie czy przez Internet. Nie zawsze też ma przy sobie gotówkę. Płatność za bilet kartą na pokładzie pociągu ma być ułatwieniem dla naszych klientów. Trzeba tylko pamiętać, aby po wejściu do pociągu zgłosić się do obsługi składu, co pozwoli na sprawne przydzielenie miejsca" – mówi Zuzanna Szopowska, Rzecznik Prasowy PKP Intercity S.A.

Należy jednak pamiętać, że zakup biletu w pociągu wiąże się z dodatkową opłatą manipulacyjną od kilku do kilkunastu złotych - w zależności od rodzaju pociągu i kupowanego biletu.

Reklama

PKP InterCity zachęca również pasażerów - szczególnie w 'gorącym' świątecznym okresie - do wcześniejszej rezerwacji podróży. Zakupu biletów można dokonać za pośrednictwem strony przewoźnika www.intercity.pl. Coraz większą popularnością wśród pasażerów cieszą się bilety elektroniczne, które nie wymagają drukowania. Wystarczy zapisać taki bilet w swoim smartfonie, a konduktor podczas kontroli zeskanuje kod z ekranu urządzenia.