Linie Emirates rozpoczęły dzisiaj codzienne loty między Dubajem i Warszawą.

Do obsługi połączenia przeznaczono Airbusa A330, który może zabrać na pokład 237 pasażerów w trzyklasowej konfiguracji. Emirates jako pierwsza linia lotnicza, która lata do Polski, zaoferuje pasażerom możliwość przelotu w pierwszej klasie. W zależności od rozwoju połączenia przedstawiciele linii nie wykluczają zastąpienia Airbusa A330 większym samolotem.

Pierwszym rejsem do Warszawy przyleciało 162 pasażerów, natomiast w rejsy powrotne przez najbliższe trzy dni Emirates spodziewa się kompletu gości. Niestety nie udało się uzyskać informacji o poziomie sprzedaży biletów na najbliższe miesiące, ponieważ jest to tajemnica handlowa linii.

Thierry Antinori, wiceprezes Emirates ds. Globalnej Sprzedaży Biletów Pasażerskich powiedział, że “dzisiejszy dzień jest niezwykle ważny nie tylko dla Emirates, ale również dla Polski. Dzięki naszemu połączeniu turyści, biznesemni oraz handlowcy z krajów Afryki Wschodniej, Azji i Bliskiego Wschodu uzyskają łatwy i bezpośredni dostęp do tutejszego rynku”.

Z kolei Michał Marzec, dyrektor Lotniska Chopina w Warszawie stwierdził, że uruchomienie bezpośredniego połączenia jest wielkim wydarzeniem i zaszczytem dla Okęcia.
Obecność Emirates w Warszawie jest wyrazem uznania dla wysokiego standardu obsługi pasażerów w warszawskim porcie i zwiększa jego atrakcyjność jako regionalnego hubu przesiadkowego.

Obecni na konferencji prasowej przedstawiciele ministerstwa spraw zagranicznych ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich poinformowali, że w związku z uruchomieniem połączenia do Warszawy trwają właśnie prace mające na celu ułatwienia w uzyskaniu wizy, która uprawnia do wjazdu na terytorium ZEA. Dodali również, że w niedalekiej przyszłości możliwe jest całkowite wyłączenie Polaków z obowiązku wizowego podczas podróży do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.