W resorcie transportu powstaje lista miast, które zostaną usunięte z planów budowy dróg. Minister woli wydać unijne pieniądze na autostrady.
Rząd zamierza wydać na drogi do 2015 r. 43 mld zł, ale głównie na te najwyższej kategorii. Jak się dowiedzieliśmy, minister transportu Sławomir Nowak podjął decyzję, że przy planowaniu inwestycji z kolejnego budżetu UE postawi na uzupełnienie i wydłużenie dziurawej sieci autostrad i tras ekspresowych, rezygnując z większości obwodnic miast na pozostałych drogach krajowych.
Do ministra już pielgrzymują partyjni koledzy z regionów mogących stracić obiecywane inwestycje. Według naszych informatorów PO spodziewa się sporych protestów. Dyrektorzy 16 oddziałów Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad też lobbują w centrali w sprawie inwestycji na swoim terenie. Resort transportu nie chce komentować sprawy. – Plany inwestycyjne na lata 2014–2020 zostaną przedstawione, gdy poznamy poziom dofinansowania dla Polski w kolejnej perspektywie finansowej UE – twierdzi rzecznik Mikołaj Karpiński.