Obok Pekaesu na giełdzie może pojawić się PKS. To część planu odtworzenia ogólnopolskiej sieci autobusowej pod starym-nowym szyldem - informuje "Puls Biznesu".

Kiedyś była Państwowa Komunikacja Samochodowa (PKS). Teraz słowo Państwowa ma zastąpić Polska, ale idea ma pozostać ta sama: cały kraj objęty siecią połączeń autobusowych realizowanych przez tego samego przewoźnika - PKS.

Za pomysłem stoi Mariusz Koper. W 2007 r. sprzedał fińskiej Sanomie Wydawnictwo Nowa Era specjalizujące się w podręcznikach. Obecnie, poprzez spółkę Pelmano Trading & Investments, kontroluje Polską Komunikację Samochodową. Za pośrednictwem innych spółek, w które angażuje się bezpośrednio i przez Pelmano, próbuje skupować PKS należące do państwa.

"Wszędzie na świecie transport autokarowy to działalność dochodowa. By to osiągnąć, potrzebna jest jednak odpowiednia skala. Jest to możliwe także w naszym kraju, na co wskazują przykłady firm zagranicznych inwestujących w transport autokarowy w Polsce" - mówi Piotr Bojar , prezes Polskiej Komunikacji Samochodowej.