Jak poinformowała w czwartek Iwona Tomczyńska z Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy w Gdańsku, loty z Gdańska będą realizowane początkowo dwa razy w tygodniu.

Jak podała, samoloty Wizz Air z Gdańska będą latać do sześciu miast w Norwegii(Aalesund, Bergen, Haugesund, Oslo Torp, Stavanger i Trondheim). Łącznie przewoźnik z Gdańska oferuje połączenia do 23 europejskich portów. Natomiast z Norwegii Wizz Air oferuje 19 połączeń do miast w Europie Środkowej i Wschodniej.

Sprzedaż miejsc na loty z Gdańska do Aalesund rozpocznie się w najbliższych dniach.

Wizz Air jest największą niskokosztową linią lotniczą w Europie Środkowej i Wschodniej. Jej flota składa się z 39 Airbusów 320, które operują z 16 baz na 254 połączeniach łącząc 81 lotnisk w 29 krajach.

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2012 roku port lotniczy w Gdańsku obsłużył ponad 1,4 mln pasażerów, co stanowi wzrost o ponad 26 proc. w stosunku do analogicznego okresu 2011 roku. Z gdańskiego lotniska skorzystało w całym ubr. prawie 2,5 mln pasażerów.

W br. w porcie zakończyła się realizacja inwestycji o wartości prawie 400 mln zł. Na początku kwietnia został oddany do użytku nowy terminal pasażerski T2, a wcześniej przekazano m.in. drogę kołowania, płytę postojową i stanowiska do odladzania. Dzięki rozbudowie lotnisko może obsłużyć rocznie pięć milionów pasażerów - dwa razy więcej niż dotychczas.