W związku z zablokowaniem przychodów ze sprzedaży biletów liniom OLT Express, linia lotnicza nie ma możliwości regulowania swoich zobowiązań na dzień dzisiejszy - poinformowała w komunikacie Amber Gold.

Amber Gold wycofuje się z inwestycji w linie lotnicze OLT Express - poinformował strategiczny inwestor przewoźnika. Powodem jest zablokowanie przychodów ze sprzedaży biletów OLT przez operatora płatności.

"W związku z zablokowaniem przychodów ze sprzedaży biletów liniom OLT Express, linia lotnicza nie ma możliwości regulowania swoich zobowiązań na dzień dzisiejszy. Jest nam bardzo przykro, że nasza inwestycja napotkała na tak duże trudności, których nie jest w stanie przezwyciężyć" - napisał w komunikacie Amber Gold.

Wskazano, że związku z niemożliwością uzyskania dostępu do 7 mln zł z bieżącej sprzedaży biletów, które zostały nagle zablokowane przez operatora płatności, "Amber Gold stanął przed wyborem - albo dofinansować linie lotnicze kwotą 10 milionów złotych z zysków własnych, przeznaczonych na rozwój spółki Amber Gold, lub wycofać się z dalszego finansowania inwestycji" - dodano.

Amber Gold podkreśla w komunikacie, że jest spółką o bardzo dobrej kondycji finansowej, co zostanie wkrótce potwierdzone w audycie przeprowadzanym przez zewnętrznego biegłego rewidenta.