Aby ułatwić i uczynić bezpieczniejszą pracę doręczycieli i kurierów, Volkswagen skonstruował model VW eT! . Samochód będzie poruszał się za doręczycielem od domu do domu ("Follow me") lub na polecenie podjedzie do doręczyciela ("Come to me") bez kierowcy w środku!

Alternatywnie można kierować samochodem z łatwo dostępnego, stojącego miejsca obok fotela kierowcy, korzystając z Drive Stick. Po stronie pasażera, zatem od strony chodnika czyli miejsca, w którym porusza się kurier, znajdują się elektrycznie otwierane, 2-stopniowe drzwi rozsuwane, które umożliwiają bardzo szybki dostęp do samochodu i znajdujących się w nim przesyłek. Wyeliminuje to niepotrzebne obchodzenie samochodu dookoła.

Pojazd powstał dzięki wspólnym pracom zespołu analizującego przyszłość transportu i mobilności składającego się z przedstawicieli Działu Badań koncernu Volkswagen, Deutsche Post - jednego z największych odbiorców lekkich samochodów użytkowych oraz Hochschule fr Bildende Knste Braunschweig.

Jak duże znaczenie może mieć ten projekt badawczy dla strategii zrównoważonego rozwoju transportu świadczy wsparcie dla projektu VW eT! ze strony Federalnego Ministerstwa Środowiska, Ochrony Przyrody i Bezpieczeństwa Reaktorów Atomowych.

Studyjny VW eT! został zaprezentowany w Design Center Potsdam jako samochód rozwożący wszelkiego rodzaju przesyłki pocztowe. Teraz rozpoczną się testy tego prototypu, ich wyniki zostaną poddane dalszej analizie. W ramach prac badawczych powstają koncepcje także innych wariantów tego lekkiego pojazdu transportowego.