statystyki

Dziurawa drogowa układanka. Co z ukończeniem trasy Via Carpatia?

autor: Krzysztof Śmietana03.06.2020, 07:54; Aktualizacja: 03.06.2020, 09:25
droga, autostrada

Na wschód od Wisły sieć szybkich dróg jest znacznie rzadsza. Nadrabianie zaległości wciąż napotyka trudności. I to także w rejonie stolicy.źródło: ShutterStock

Dopiero w 2027 r. może zostać domknięta Wschodnia Obwodnica Warszawy, która m.in. ułatwi przejazd z Lubelszczyzny w stronę Trójmiasta. Przesunie się też ukończenie trasy Via Carpatia.

Na wschód od Wisły sieć szybkich dróg jest znacznie rzadsza. Nadrabianie zaległości wciąż napotyka trudności. I to także w rejonie stolicy.

Właśnie okazało się, że po raz kolejny mocno odsunie się w czasie domknięcie Wschodniej Obwodnicy Warszawy, czyli fragmentu trasy S17. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zerwała umowę z firmą, która wkrótce miała skończyć koncepcję programową dla 10-km odcinka od Ząbek do węzła Zakręt, gdzie rozchodzą się drogi w stronę Lublina i Siedlec. Analiza miała umożliwić ogłoszenie przetargu na realizację trasy w trybie „projektuj i buduj”.


Pozostało 90% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie